printplur

Jak efektownie zapakować towar do wysyłki?

29 marca 2023
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Udostępnij

Właściwe zapakowanie przesyłki jest nie tylko gwarancję miłego zaskoczenia odbiorcy, ale również bezpiecznego dotarcia zawartości pod wskazany adres. Jeśli więc prowadzisz firmę i zajmujesz się pakowaniem towaru dla klientów, koniecznie zadbaj, by Twoje paczki docierały do nich w jak najlepszym stanie.

Zacznij od bezpieczeństwa towaru

Najważniejszą rzeczą, o którą obligatoryjnie musisz zadbać, jest bezpieczeństwo wysyłanego towaru. Jeżeli nie zapewnisz swojej przesyłce dotarcia nie miejsce w nieuszkodzonym stanie, z pewnością nie zbudujesz solidnej marki. Z tego powodu dobrze jest zadbać o przedmioty takie jak pudełka klapowe lub kartony, w których umieścisz wysyłane rzeczy. Dobrym pomysłem jest również wyposażenie się w użyteczne do pakowania pianki – może to być na przykład  pianka pe. Dzięki nim bez problemu wypełnisz paczkę i zapewnisz przesyłanym towarom jeszcze większą stabilność i bezpieczeństwo. Zwróć również uwagę sposób zaklejenia kartonu. Najlepiej zrób to kilkukrotnie, aby upewnić się, że paczka nie ulegnie zniszczeniu podczas transportu. Jeżeli wysyłasz przesyłkę do paczkomatu, a nie na adre prywatny, zadbaj również, by zmieściła się w przegródce. To sprawi, że kurier nie uszkodzi wysyłanych przedmiotów, na przykład starając się wepchnąć paczkę na siłę.

Zadbaj o segregację paczek do wysyłki

W prowadzeniu firmy, jak na pewno zdajesz sobie sprawę, bardzo istotne jest utrzymanie porządku. Jeżeli prowadzisz działalność wysyłkową, wyjątkowo istotne jest zachowanie odpowiedniej segregacji przy pakowaniu, opisywaniu i wysyłanie paczek. Pomocne w tym mogą okazać się łatwe do złożenia regały kartonowe, dzięki którym z pewnością zyskasz odpowiednią przestrzeń do przechowywania i porządkowania zapakowanych towarów. Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie odpowiedniego systemu segregacji – na przykład alfabetycznie lub gabarytowo. Istotne będzie również zadbanie, by paczki wysyłać zgodnie z datami zamówienia: od najstarszych do najnowszych. To pomoże Ci dotrzymać terminów i wzbudzi zaufanie Twoich klientów.

Spersonalizuj przesyłkę

Odniesienie sukcesu, kiedy na rynku znajduje się naprawdę duża konkurencja, z pewnością nie jest proste. Z tego powodu warto zadbać o to, by wyróżniać się wśród innych marek. W przypadku przesyłek jest to wyjątkowo proste: wystarczy, że spersonalizujesz każdą paczkę. W ten sposób nie tylko pozwolisz klientom na zapamiętanie Cię, ale również stworzyć pozytywne skojarzenia i wydłużyć Wasza wpsółpracę. Personalizacja nie musi przy tym oznaczać, że poświęcasz mnóstwo czasu na dodanie do paczki czegoś szczególnego – wystarczy nawet niewielka karteczka z podziękowaniami za skorzystanie z Twoich produktów, którą dołączysz do paczki. Takie podejście tworzy dobre relacje między firmą a klientami i jest naprawdę przydatne w budowaniu jakościowej marki.

Fot.: Christopher Bill/unsplash.com

polecane wpisy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *